Szeretek belülről dolgozni, ami azt jelenti, hogy nem azt ábrázolom, ami közvetlenül körbe vesz, hanem inkább az ember legféltettebb belső érzéseivel foglalkozom. Egy olyan világot próbálok feltárni, ami még érintetlen, amire még nem nyomta rá a mindent értelmezni akaró emberi elme a megértéshez szükséges kategóriáit, „sablonjait”. Egy olyan világot próbálok életre kelteni, ami erkölcsi értelemben sem nem helyes, sem nem helytelen, csak úgy tekergőzik, egzisztál önmagában. Airbrush technikával dolgozom, szeretem a benne rejlő lehetőségeket. A rózsa lelke c. festményemet a feleségem ihlette. Ez az alkotás több önálló és csoportos kiállításon szerepelt. Közel áll hozzám a fotók világa, leginkább azok a munkák, amiket dupla expozíciós fényképezéssel hoznak létre. Ez az ötlet indított el engem abba az irányba, hogy megalkossam a feleségem portréját egy picit különlegesebb módon: egy rózsába ágyazva. Mindig is szerettem élő és élettelen dolgokat egybe olvasztani, tudatos és tudattalan közötti határokat elmosni, így adta magát az ötlet, hogy egy szép női arcot beleágyazok egy virágba, történetesen egy rózsa virágába.
A portré hátterét méhsejt-szerű textúra alkotja. Időnként vissza-vissza nyúlok a méhek szimbólikájához, ugyanis elbűvöl a céltudatosságuk, kitartásuk a közjó érdekében. Főállásban ápolóként dolgozom egy idősek otthonában. Napi szinten szembesülök az ember testi és mentális leépülésével. Valahol úgy érzem, hogy a mai társadalom számára az idősebb generáció értéktelen, hiszen már nem hoz hasznot, csak nyűg, hiszen csak viszi a pénzt…Az őket ápoló és gondozó szakemberek is valamilyen módon „kegyvesztettekké” váltak velük együtt. Valahol, ezért is menekülök a méhek témájához olykor, hiszen az ő világukban nincs felesleges egyén, nincs korrupció, visszaélés, bűnözés…Egységesen törekszenek, dolgoznak
egy magasabb cél érdekében. Tudat alatt a feleségem portréját is egy biztonságos, gondoskodó, támogató, családias közegbe igyekeztem elhelyezni, amit még fokoz a vörös rózsa védelmező szirmainak ölelése, mintegy megóvva a külvilág ártó erőitől. Hideg és meleg színekkel dolgoztam. Ez a festmény már azon munkáim egyike, amely „túlnőtt” a monokróm időszakomon.
Kezdetben ugyanis csupán fekete-fehér alkotásokat festettem, nem kimondottan fektettem túl nagy hangsúlyt a színekre, inkább a belső érzelmi mondanivalóra koncentráltam. Mostanság előszeretettel alkotok vászonra, amit gesso-val, majd akril festékkel alapozok le több rétegben. Ebben az esetben is ezt tettem. Ezzel egy olyan felületet, textúrát hoztam létre, amivel már előre megteremtettem a téma világát, környezetét. Egymással kompatibilis festékekkel dolgozom: akril alapra fújom a festékszóró pisztollyal porlasztott speciális akril festéket.
Artworks © György Sütő